2014. május 6., kedd

Álommegvalósítás mértéke elmélet

Mikor mondhatjuk, hogy megvalósítottunk egy álmot? Miért valósítsuk meg? Miért nem valósítjuk meg mégsem? Mikortól számít egy álom megvalósítottnak?
Érdekes kérdésekre kerestük a választ ma coachingon. Ilyenkor mindig elgondolkodom és tovább kattognak a kérdések a fejemben.
Szerintem csodálatos, ha egyáltalán vannak álmaink, céljaink. Nagyon sokat adnak, motiválhatnak, kitartóak leszünk tőlük, közben sokat fejlődünk, tanulunk. Annál szomorúbb talán nincsen, mint amikor nincsenek célok, álmok- bár biztosan lehet így is, nekem mindenképpen kellenek. Megvalósítható, elérhető- néha meg egyszerűen csak amin lehet álmodozni :)
Forrás: Google képek
És mikor érezhetjük, hogy akkor most megvalósult? Hát ez az. Sokan azért nem kezdünk bele a megvalósításba, mert nagyon magasra teszik a lécet, és "úgysem sikerülhet". Ilyenkor van egy konkrét kép a fejünkben, és ha nem minden pont olyan, mint amilyennek elképzeltük, akkor szó sincsen megvalósulásról. Pedig vannak árnyalatok, fokozatok. Ha eldöntöm, hogy focizni szeretnék, akkor már attól is boldogabb lehetek, hogy hetente eljárok egy fociedzésre és élvezem, fejlődök, vagy csak nevetek a bénázásaimon. Nem csak az számít, ha én leszek az új gólkirály, ugye?!
Igen, ez nagyon fontos. A kis lépések. Elkezdeni. Megpróbálni. Belefogni. Közben annyi minden történhet. Lehet, hogy nem sikerül, csalódunk, mégsem tetszik a megvalósult álom, de legalább mi mindent megtettünk, amit adott körülmények között tudtunk. Vagy az is lehet, hogy nem akarunk a legmagasabb hegytetőre felmászni, teljesen boldogok vagyunk attól, ha felmászunk egy dombra. Az álom át is alakulhat közben. Színeződhet. És nagy szerencsénkre nincsen döntőbizottság, aki megvétózza, hogy adott álom nem is valósult meg, hiszen hol van az aranylabda. Kizárólag mi magunk alkothatunk véleményt a  saját álmunk megvalósulásáról. Nincsenek képletek, csak szubjektív ítéletek, érzések.
Úgyhogy merjünk belefogni! Hajrá :)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése